مشکل ، مسئله مقایسه آمریکایی دونالد ترامپ

مشکل ، مسئله: مقایسه آمریکایی دونالد ترامپ اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار بین الملل زیگمار گابریل بر زمینه‌های یکسان همکاری آلمان و آمریکا تاکید کرد

در حالی که یک ماه تا انتخابات آلمان باقی مانده هست، وزیر خارجه این کشور جهت سومین بار با همتای آمریکایی خود ملاقات کرد. این دو در این ملاقات بر درک متقابل راجع

زیگمار گابریل بر زمینه‌های یکسان همکاری آلمان و آمریکا تاکید کرد

زیگمار گابریل بر زمینه های یکسان همکاری آلمان و آمریکا تاکید کرد

عبارات مهم : آلمان

در حالی که یک ماه تا انتخابات آلمان باقی مانده هست، وزیر خارجه این کشور جهت سومین بار با همتای آمریکایی خود ملاقات کرد. این دو در این ملاقات بر درک متقابل راجع به پرسشها کره شمالی و روسیه تاکید کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری دویچه وله، پیش از آنکه زیگمار گابریل، وزیر امور خارجه آلمان نشست خود را با رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا شروع کند، دفتر مهمانان همتای خود را امضا کرد و این چیزی جز نشانه حسن نیت میان دو طرف نبود. به نظر می رسد این دو که با اختلاف یک هفته در ژانویه 2017 به سمت هایشان منصوب شدند، روابط کاری محکمی با هم برقرار کرده اند.

زیگمار گابریل بر زمینه‌های یکسان همکاری آلمان و آمریکا تاکید کرد

روابط گسترده دو سوی اقیانوس اطلس از شروع به کار دونالد ترامپ در ماه ژانویه پیوسته تحت فشار بوده است ولی توصیه ای که وزیر امور خارجه آلمان بعد از ملاقات با همتای آمریکایی خود چندین بار در سخنانش با خبرنگاران به آن اشاره کرد این بود که در نظر این دو دیپلمات ارشد برلین و واشنگتن، درک مشترکی از پرسشها کلیدی پیش روی دو کشور میانشان وجود دارد.

در بااهمیت ترین بخش گفت وگوهای واشنگتن، گابریل، پیونگ یانگ را جهت تازه ترین آزمایش موشکی بر فراز ژاپن به عنوان یک اقدام جنبش کننده محکوم کرد و حمایت آلمان را از دعوت واشنگتن جهت انجام ماموریتی اضطراری به وسیله شورای امنیت شرکت ملل اعلام کرد.

در حالی که یک ماه تا انتخابات آلمان باقی مانده هست، وزیر خارجه این کشور جهت سومین بار با همتای آمریکایی خود ملاقات کرد. این دو در این ملاقات بر درک متقابل راجع

گابریل گفت کره شمالی هنوز متوجه نشده است که جامعه جهانی توافق کامل دارد که نه تنها آزمایش های موشکی، بلکه همه برنامه های تسلیحات هسته ای پیونگ یانگ باید آخر یابد.

وی همچنین راجع به تحریم های کنگره آمریکا علیه روسیه گفت این تحریم ها می تواند “پیامدهای ناخواسته ای” بر اقتصاد اروپا داشته باشد و از دونالد ترامپ جهت بیانات وی مبنی بر درمیان گذاشتن کارها خود با متحدان اروپایی آمریکا تقدیر کرد.

وی به خبرنگاران گفت، برلین از اقدام ترامپ جهت انتصاب یک نماینده خاص در امور اوکراین که بنا است به طور یکسان با آلمان بر روی تنش های این منطقه کار کند، خرسند هست. اوهمچنین لزوم آتش بس و صرف نظر از به کارگیری تسلیحات سنگین در شرق اوکراین را یادآور شد.

زیگمار گابریل بر زمینه‌های یکسان همکاری آلمان و آمریکا تاکید کرد

گابریل در قسمت دیگری از سخنانش راجع به توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران گفت در حالی که برلین قصد دارد به این قرارداد پایبند بماند، آلمان در کنار فرانسه، انگلیس و آمریکا آماده است تا اعمال فشار بر پایتخت کشور عزیزمان ایران را تا تحقق کامل همه جزییات ذکر شده است در این توافق ادامه دهد.

واژه های کلیدی: آلمان | آمریکا | واشنگتن | آمریکایی | وزیر امور خارجه | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs